Ostukorv

Svjata Vatra "Maailm, sa muutud" CD

10,008,00
Artist Svjata Vatra
Toote nimi Maailm sa muutud
Toode CD
Žanr Muu

Ansamblile Svjata Vatra oli 2020. aasta eriline, kuna tähistati eesti- ja ukraina muusikute sõpruse 15. sünnipäeva uue CD-ga “Maailm, Sa muutud”.

15-ne põneva tegutsemisaasta sisse on mahtunud 7 CD-d, 1 DVD, muusikaline dokumentaalfilm “Püha tuli” ja loomulikult bändi panustanud andekad muusikud, kellega koos on esinetud 21-s maailma riigis.  

20. märtsil 2020 esitles Svjata Vatra oma uut CD “Maailm, sa muutud”, mis valmis koostöös kolme põlvkonna ja 3 eri riigi muusikutega. Nii soovitakse välja tuua elu oluliste väärtuste edasiandmist vanavanematelt lastele ja lastelastele ning tähtsustada põlvkondadevahelist sidet ja muusikute kuultuurideülest koostööd. Svjata Vatraga laulavad kaasa bändi solisti Ruslani tütar Rute ja Eestis elavate Ukraina vanaemade folklooriansambel Žurba. Rute Trochynskyi on “kasvanud” ühes bändiga ja laulnud isaga sellest saati, kui unelauludele kaasa laulma hakkas. Koos ansambliga Svjata Vatra on ta laval esinenud alates 5. eluaastast, nüüdseks siis 10 aastat. Folklooriansambel Žurba tegutseb Tallinnas juba 28 aastat ning on esinenud Eestis ja välisfestivalidel. Kaugema külalisena lisab võluva Tuva kurgulaulutraditsiooni Radik Tyulyush, keda tuntakse ansamblitest Huun Huur Tu ja Chalama Project. Svjata Vatra muusikuid ja Tuva folkmuusikut ühendab sõprus ja pühendumus oma rahvatraditsiooni elavana hoida ning teiste kultuuridega jagada.

Plaadi valmimist toetas Integratsiooni Sihtasutus, suur tänu Viktoria Melnik.

CD “Maailm, Sa muutud” 
Ansambel Svjata Vatra: Ruslan Trochynskyi, Juhan Suits, Karl-Heinrich Arro, Robin Mäetalu, Ats Tani.
Külalised: Rute Trochynskyi, Ukraina naiskoor Žurba, Tuva kurgulaulja Radik Tyulyush.
Salvestanud Frank Reisner Studio89
Master Rauno Avel Studio89
Plaadi kujundas Asko Künnap
Fotod: Jelena Rudi 

 

Kui Ruslan Trochynskyi kirjutas laulu “Maailm, Sa muutud” ja bänd otsustas selle valida ka uue CD nimeks, ei osanud keegi arvata, kui prohvetlikuks see võib kujuneda.  Hetkest, mil 2019 suvel hakati plaati ette valmistama kuni CD esitluseni 20, märtsil 2020 on kogu maailm ennenägematus globaalses muutuses, millest on märgatavalt puudutada saanud kogu muusikamaailm. Seega võtame maailma muutused vastu positiivses võtmes ja esitleme CD-d esialgu e-keskkonnas.....

Loodame esimesel võimalusel välja kuulutada ka reaalsed esitluskontserdid nii Eestis kui kogu maailmas ☺

Seniks nautige muusikat, võimalusel toetage meid sellega, et ostate meie loomingut nii enda rõõmuks kui sõpradele kingituseks!

 

Svjata Vatra CD “Maailm, Sa muutud” esimene singel on “Shchedryk”, tuntuim Ukraina jõululaul, millele on tehtud sadu põnevaid arranžeeringuid.

Arhilise rahvalaulu põhjal kirjutas Ukraina helilooja Mykola Leontovych 1916. aastal laulu “Shchedryk”, milles taevalaotuses lendlev pääsuke soovib kõigile tervist ja küllust, mis saabuva kevadega tulemas on. Vanemas rahvatraditsioonis tähistati uue aasta algust kevade saabumisega aprillis, kuid hiljem kristluse laiemal levikul lauldi seda 13. jaanuaril, mil Julianuse kalendri järgi tähistati Ukrainas Uut aastat ning mida siiani nimetatakse ”Shchedryi Vechyr” (külluslik õhtu). 

Laiemalt sai lugu ingliskeelsena tuntuks “Carol of the Bells” (Jõulukellade laul) tänu Peter J. Wilhovsky arranžeeringule peale seda, kui lugu esitati 1921. aastal Carnegie Hall’is Ukraina rahvuskoori poolt. 1936.a  avaldas Wilhovsky loo uue ingliskeelse tekstiga, mis küll ei järginud originaali aga sai populaarseks USAs ja Kanadas. Sellest ajast peetakse “Shchedryk’u” jõululauluks.

Svjata Vatra arranžeeringus on lugu üles ehitatud isa ja tütre kooslaulmisele, mida täiendab justkui vanast raadiost kuuldav vanaemade laul, mis kostub aegade tagant tänapäeva. Link "Shchedryk

TRACKLIST:

  1. Ty zh mene pidmanula / You tricked me and let me down
  2. Svit, Ty minjaeschsja / World, You are changing
  3. Gorila Sosna / A burning pine tree
  4. Tulesõnad 2020 / Fire spell
  5. Shchedryk
  6. Kalyna malyna 2020
  7. Kolyskova / Unelaul / Lullaby

Vaata lisaks

50,0040,00
Vaata
Artist Svjata Vatra
Toote nimi TULEHUNT
Toode T-särk
Sobivus Mehed
Värv Punane
50,0040,00
50,0040,00
Vaata
Artist Svjata Vatra
Toote nimi TULEHUNT
Toode T-särk
Sobivus Naised
Värv Beež
50,0040,00
14,9011,92
Vaata
Artist Svjata Vatra
Toote nimi Muutused Zminy
Toode CD
Signeeritud Jah
14,9011,92
50,0040,00
Vaata
Artist Svjata Vatra
Toote nimi TULEHUNT
Toode T-särk
Sobivus Naised
Värv Punane
50,0040,00

Liitu uudiskirjaga

Liitu meie uudiskirjaga ning saad teavituse uue kauba kohta enne teisi oma postkasti.

311.ee Sessioon

Miljardid - Allan (live)